تراکتور و نفت مسجدسلیمان دو تیمی که در هفته های اخیر نتایج مطلوبی کسب نکرده بودند، برای خروج از بحران در استادیوم بنیان دیزل تبریز به مصاف هم رفتند که شاگردان سولدو با ارائه یک بازی خوب و برتر، با 2 گل از سد حریف خود گذشتند و به وضعیت خود در جدول رده بندی سر و سامان دادند.

 

این بازی با حملات پردامنه تراکتور آغاز شد. شاگردان سولدو از همان ابتدا ابتکار عمل را در دست گرفتند و حملات خطرناکی را به روی دروازه حریف تدارک دیدند. 2 ارسال از چپ و راست در کمتر از یک دقیقه، باعث شکل گیری موقعیت های نصف و نیمه ای برای تراکتور شد ولی بی نتیجه بود.

 

در دقیقه 13 گل تراکتور زمینه سازی شد. ابتدا محمد عباس زاده روی یک پاس پشت مدافعین صاحب موقعیت شد که شوت این بازیکن پس از برخورد به مدافع نفت راهی اوت شد. همان اوت را عبدالله ناصری به رضا دهقانی سپرد و این بازیکن از گوشه محوطه جریمه با شلیکی محکم و دیدنی به گوشه دروازه نفت فرستاد و گل نخست بازی را به زیبایی هر چه تمام تر به ثمر رساند.

در ادامه تراکتور باز هم فرصت این را داشت تا اختلاف را بیشتر کند که ضربه سر آرش قادری روی کرنر ارسال رزاق پور به خطرناک ترین شکل ممکن از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 23 نفت بهترین فرصت ممکن برای زدن گل تساوی را داشت که ارسال کرار جاسم به دهانه دروازه نصیب مجدمی پور شد ولی این بازیکن قدر موقعیت بزرگ به دست آمده را ندانست و در نهایت نیمه نخست با تساوی یک – صفر به پایان رسید.

 

هر چقدر که دقایق نخست نیمه اول گرم و پر موقعیت دنبال شد اما در 45 دقیقه دوم تیم ها فرصت های زیادی برای گلزنی به دست نیاوردند. از جمله موقعیت های نه چندان جدی نیمه دوم می توان به ضربه کرنری اشاره کرد که به تیر دوم دروازه نفت ارسال شد ولی مهاجمان تراکتور در دهانه دروازه قدر این توپ را ندانستند ضمن اینکه محمد بلبلی درون محوطه جریمه صاحب فرصت شد که شوت او به تور کنار دروازه برخورد کرد.

 

در لحظات پایانی بازی و در حالیکه نفتی ها برای رسیدن به گل تساوی سخت تلاش می کردند و به روی دروازه تراکتور هجوم آورده بودند، تبریزی ها با استفاده از یک ضدحمله صاحب موقعیت خوبی شدند و پاس واسعی به نریمان جهان رسید و این بازیکن با ضربه ای دقیق توپ را به تور دروازه حریف چسباند و پیروزی تراکتور را قطعی کرد.

 

این بازی در نهایت با پیروزی دو بر صفر تراکتور برابر نفت مسجدسلیمان به پایان رسید و شاگردان زونیمیر سولدو جمع امتیازات خود را به عدد 11 رساندند و به رتبه نهم جدول رده بندی صعود کردند.

بازی از هفته دهم بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر
چهارشنبه: 24/09/1400 ؛ ساعت: 15:00
ورزشگاه: شهید قاسم سلیمانی تبریز /  بدون تماشاگر
گروه داوری: مهدی سیدعلی / کمک ها: حسن انتظاری – علی رعیت؛ داور چهارم: وحید زمانی / ناظر: محمدرضا فلاح

 

ترکیب تراکتور:

 • مهدی حقیقت
 • هادی محمدی
 • عبدالله حسینی
 • عبدالله ناصری
 • ابوالفضل رزاق‌پور
 • اکبر ایمانی
 • آرش قادری
 • سامان نریمان جهان
 • رضا دهقانی (79- محمد قادری)
 • پیمان بابایی (68- علی دشتی)
 • محمد عباس زاده (75- سعید واسعی)

سرمربی: زونیمیر سولدو

ترکیب نفت مسجدسلیمان:

 • علی محسن زاده
 • مجتبی لطفی
 • مهران امیری
 • میرهادی میرجوان
 • کرار جاسم (74- محمد بلبلی)
 • محمدمهدی احمدی
 • مجید عیدی
 • مسلم مجدمی
 • علی عبدالله زاده
 • مهرداد هدایتیان
 • هاتف نادری (54- امیر روستایی)

سرمربی: فراز کمالوند

 

 

 

کارت زرد:
مسلم مجدمی (5) میرهادی میرجوان (61) از نفت

اکبر ایمانی (39) پیمان بابایی (63) علی دشتی (76) از تراکتور

 

 

شرح گل ها:

تراکتور یک – نفت مسجدسلیمان صفر (دقیقه 14: رضا دهقانی): پرتاب یک اوت توسط عبدالله ناصری نزدیکی ها خط کرنر برای رضا دهقانی به این بازیکن رسید و دهقانی با شلیکی دیدنی از گوشه محوطه جریمه توپ را به طاق دروازه مسجدسلیمانی ها چسباند و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

تراکتور 2 – نفت مسجدسلیمان صفر (دقیقه 90+3: سامان نریمان جهان): در حالیکه نفت مسجدسلیمان برای زدن گل تساوی به روی دروازه میزبان خیمه زده بود، روی یک ضد حمله سعید واسعی با یک توپ گیری، توپ را به محمد قادری رساند و این بازیکن با پاسی دیدنی و تک ضرب توپ را به سامان نریمان جهان سپرد و کاپیتان تراکتور با ضربه ای مطمئن توپ را به تور دروازه نفت چسباند و پیروزی تیمش را قطعی کرد.

 

 

لحظات حساس بازی:

دقیقه 4: یک ارسال از سمت راست به روی دروازه به شکل خطرناکی با دخالت مدافعین نفت به کرنر رفت. بازیکنان تراکتور  از کرنر ارسالی نیز نتوانستند استفاده کنند و این موقعیت خوب به هدر رفت.

دقیقه 13: محمد عباس زاده روی یک پاس پشت مدافعان صاحب توپ شد و شلیک محکم این بازیکن پس از برخورد به مدافع نفت راهی اوت شدو

دقیقه 21: ارسال کاشته خطرناک رزاق پور با عبور از تمامی بازیکنان در آستانه ورود به دروازه بود که با واکنش به موقع علی محسن زاده سنگربان نفت راهی کرنر شد.
دقیقه 22: خود رزاق پور پشت ضربه کرنر ایستاد و با یک ارسال دیدنی توپ را به دهانه دروازه فرستاد که ضربه سر آرش قادری با کمترین فاصله ممکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 26: یک ارسال به روی دروازه تراکتور با ضربه سر مدافع پیش تاخته نفت همراه شد ولی مهدی حقیقت این توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه 23: یک ضربه کاشته از سمت چپ برای نفت به دست آمد که ارسال دیدنی کرار جاسم در دهانه دروازه به مسلم مجدمی رسید و ضربه این بازیکن به زیر توپ زده شد که این توپ به شکل عجیبی روی سقف دروازه تراکتور فرود آمد و بهترین فرصت ممکن برای نفت از دست رفت.

دقیقه 42: حرکت بسیار خوب و دیدنی هدایتیان و پاس این بازیکن پشت محوطه جریمه به کرار جاسم رسید که شوت کم جان و بی دقت این بازیکن از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.

 

 

دقیقه 50: یک ارسال خطرناک به روی دروازه تراکتور را حقیقت به زیبایی دفع کرد.

دقیقه 51: شلیک محکم دهقانی را محسن زاده مهارکرد.

دقیقه 54: کرنر ارسالی به روی دروازه نفت با ضربه سر بازیکنان تراکتور همراه شد که محسن زاده این توپ را نیز مهار کرد.

دقیقه 60: حرکت خوب پیمان بابایی یک فرصت خوب گلزنی را برای تراکتور به وجود آورد و این بازیکن پس از ورود به درون محوطه جریمه ضربه اش را به سمت دروازه زد که توسط محسن زاده مهار شد.

دقیقه 68: ارسال یک کرنر به روی دروازه تراکتور با واکنش دیدنی حقیقت دور شد تا این فرصت خطرناک برای نفت از دست برود.

دقیقه 75: محمد بلبلی در بدو ورود صاحب یک موقعیت خوب شد که شوت او از درون محوطه جریمه به تور کنار دروازه تراکتور برخورد کرد.

دقیقه 80: یک ضربه کاشته برای نفت به دست آمد. روستایی این توپ راه دور را مستقیم به سمت دروازه فرستاد و در حالیکه حقیقت سنگربان تراکتور ابتدا برای تصاحب توپ جلو آمده بود، سپس گام هایش را به عقب برداشت و توانست این توپ را پیش از ورود به درون دروازه مهار کند.

 

 

 

حاشیه:

* تراکتور امروز از مهدی حقیقت دروازه‌بان چهارم خود استفاده کرد.

* ماموران یگان ویژه به تعداد زیادی در داخل و خارج از ورزشگاه حضور دارند.پیش از این اعلام شده بود قرار است برخی از هواداران تراکتور بابت اعتراض به شرایط باشگاه مقابل ورزشگاه تجمع کنند که این اتفاق رخ نداد.

* پرچم های بزرگ تراکتور روبروی جایگاه روی سکو نصب شدند.

 

* شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال نیز با حضور در استادیوم بنیان دیزل، این بازی را از نزدیک تماشا کرد.

* عبدالله حسینی مدافع تراکتور پس از سوت پایان بازی روی زمین افتاد و قادر به حرکت نبود. به نظر مصدومیت او جدی بوده چرا که با آمبولانس از ورزشگاه خارج شد.

 

مدیر روابط عمومی
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *